infolinia: 221 885 885 Facebook autoplatforma.pl-YT Instagram
dobry warsztat blacharsko-lakierniczy
2018-11-16

Bo lakier ma znaczenie – czyli jak zabrać się za renowację samochodu

Jedną z najpopularniejszych metod renowacji auta, jest jego lakierowanie. Oczywiście nie chodzi tutaj wyłącznie o zmianę koloru samochodu, ale również o nałożenie na jego powierzchnię trwałych powłok zabezpieczających. Dzięki nim karoseria wykazuje m.in. o wiele większą żywotność. Co warto wiedzieć na temat lakierowania aut? Zapraszamy do uważnej lektury naszego artykułu.

Zmiana koloru? Tak, ale tylko w profesjonalnym zakładzie

Obecnie lakiernictwem samochodowym zajmują się przede wszystkim odpowiednio wyspecjalizowane podmioty posiadające specjalne komory, które przystosowane zostały do procesów lakierowania. Komory te powinny spełniać nie tylko wszystkie normy środowiskowe, ale również BHP. Największą popularnością cieszy się lakierowanie akrylami, bazą monolityczną, metaliczną, perłową oraz krystaliczną.

Główne zalety zmiany lakieru samochodowego

Trzeba pamiętać, że dobre zakłady blacharsko-lakiernicze, to takie, które korzystają z wysokojakościowych i trwałych lakierów oraz powłok. To właśnie dzięki nim możliwe jest zabezpieczenie karoserii samochodowej w taki sposób, aby wykazywała ona odporność na działania mrozu, wysokiej temperatury oraz powstawania odprysków. Należy również zdawać sobie sprawę, że dzisiejsze lakiery posiadają właściwości antykorozyjne oraz odznaczają się wyjątkowo eleganckim i estetycznym wyglądem.

Jakie są główne zadania lakiernika?

Należy zdawać sobie sprawę, że każde zlecenie lakiernicze powinno być poprzedzone skrupulatną oceną uszkodzeń, a następnie przygotowaniem powierzchni auta do lakierowania. Decydując się na skorzystanie z usług dobrego warsztatu blacharsko-lakierniczego, możemy mieć pewność, że jego pracownicy wybiorą dla nas nie tylko najlepsze materiały lakiernicze, ale i ściernicze, dzięki czemu będziemy mogli cieszyć się zapierającym dech w piersiach efektem końcowym.