infolinia: 221 885 885 Facebook autoplatforma.pl-YT Instagram
Wynajem ciągników siodłowych
2018-12-04

Czy wynajem ciągników siodłowych i naczep jest opłacalny?

Nie ulega wątpliwości, że współczesna koniunktura na samochody ciężarowe i ciągniki siodłowe utrzymuje się na stabilnym poziomie. Przedsiębiorcy coraz częściej starają się unikać inwestycji w nowe i nieużywane pojazdy. W związku z tą sytuacją w ostatnich latach coraz większą popularnością cieszy się trend, jakim bez wątpienia jest najem dużych ciągników siodłowych, naczep, a nawet chłodni.

Ile to kosztuje?

Pomimo, że w krajach zachodnich wynajem ciągników siodłowych, czy dużych maszyn budowlanych cieszy się dużą popularnością, to w Polsce nadal raczkuje. Należy jednak podkreślić, że ta forma pozyskiwania maszyn przez inwestorów zaczyna powoli dorównywać leasingowi. Do największych zalet tego typu rozwiązań zaliczyć należy możliwość zaoszczędzenia dużej sumy pieniędzy, którą przedsiębiorca musi ponieść, jeżeli chce kupić ciągnik siodłowy z własnych środków. Ponadto, wynajmowanie różnego rodzaju maszyn i pojazdów staje się również coraz bardziej popularne z uwagi na fakt, że właściciele firm mogą korzystać z nowoczesnych aut, które dodatkowo, mają niewielki przebieg. Wiąże się to oczywiście z tym, że nie muszą się martwić serwisowaniem ciągników ani naczep. Nierzadko zdarza się też, że serwis pojazdu wliczony jest w miesięczną cenę najmu.

Zalety wynajmu ciągników siodłowych i innych wyspecjalizowanych maszyn

Warto to zaznaczyć już na samym początku – do największych zalet korzystania z wynajmu długoterminowego zaliczyć należy przede wszystkim to, że nie będziemy musieli martwić się w ogóle o pojazd, który będzie pozostawał w naszej eksploatacji. Dodatkowo, rozwiązanie to jest najbardziej korzystne dla przedsiębiorców, ponieważ niezawodność nowych maszyn przekłada się w bezpośrednim stopniu na niskie koszty użycia. Ponadto koszty wynajmu są z góry znane i – co za tym idzie – rozplanowanie miesięcznego budżetu przedsiębiorstwa nie będzie nastręczało żadnych, nawet najmniejszych problemów.