infolinia: 221 885 885 Facebook autoplatforma.pl-YT Instagram
Długoterminowy wynajem samochodu
2018-10-01

Długoterminowy wynajem aut – czy to się opłaca?

Długoterminowy wynajem samochodu czy leasing? – oto jest pytanie! Jakie są główne zalety długoterminowego wynajmu aut? Na to pytanie postaramy się odpowiedzieć w treści dzisiejszego artykułu. Zachęcamy do uważnej lektury.

Leasing samochodu – na czym polega?

Jak pokazują statystyki leasing to obecnie najpopularniejsza metoda zakupu samochodów przez polskie firmy. Najogólniej rzecz ujmując, polega on na dzierżawie pojazdu, bez konieczności ponoszenia wysokich kosztów. Należy jednak pamiętać, że tak jak wszystko, tak i leasing ma swoje wady. Do najważniejszych zaliczyć należy to, że po jego wygaśnięciu koszty związane z użytkowaniem auta znacznie rosną.

Długoterminowy wynajem samochodu

Wynajem długoterminowy samochodu charakteryzuje się tym, że po wygaśnięciu umowy najmu samochód zostaje zwrócony osobie lub firmie finansującej. Oczywiście istnieje możliwość wykupu auta, niemniej jednak z uwagi na wysoką cenę, jest to całkowicie nieopłacalne. Wpływ na taki stan rzeczy ma przede wszystkim to, że przez cały okres wynajmu, przedsiębiorca zobowiązany jest wyłącznie do uiszczania opłat związanych ze zużyciem pojazdu i nie musi spłacać jego rynkowej wartości.

Długoterminowy wynajem auta – jak to działa?

W umowie najmu określony jest szacowany przebieg, jaki auto wykona podczas jej trwania. Dzięki temu przedsiębiorca ma możliwość dokładnie określić koszty, jakie będzie musiał ponieść w związku z wynajmowaniem auta i – co za tym idzie – zaplanować swój budżet. Kolejnym plusem jest również to, że osoby fizyczne decydujące się na długoterminowy wynajem auta nie muszą martwić się o żadne koszty związane z administracją pojazdu. Warto również zaznaczyć, że na całościową cenę wynajmu składają się także koszty ubezpieczenia, assistance oraz auto zastępcze, które ma za zadanie zapewnić ciągłość wynajmu. Odpowiadając więc na pytanie: czy długoterminowy wynajem aut się opłaca? – my odpowiadamy, że tak!