infolinia: 221 885 885 Facebook autoplatforma.pl-YT Instagram
Import aut
2018-08-02

Import aut – jakie kraje brać pod uwagę?

Jeszcze do niedawna Polacy importowali auta przede wszystkim z Niemiec. Wpływ na taki stan rzeczy miało oczywiście klika czynników, ale do najważniejszych zaliczyć należy: dobre drogi, niezbyt dużą odległość i atrakcyjne ceny samochodów. Czasy się zmieniły i dzisiaj wybór używanych aut w Niemczech nie jest tak duży, jak jeszcze kilka lat temu. Skąd jeszcze można sprowadzić samochód?

Holandia

Najczęściej do Holandii jeździmy po samochody produkowane przez Japończyków i Francuzów. Pomimo, że są one nieco droższe niż w Niemczech, to możemy mieć pewność, że dostaniemy auto bez cofniętego licznika (przekręcanie liczników jest uważne w Holandii za przestępstwo).

Belgia

Belgia równa się Bruksela, a Bruksela równa się europarlament. Decydując się na zakup samochodu w Belgii możemy mieć pewność, że trafimy na spory wybór nowych – najwyżej czteroletnich – aut z klasy premium i to w doskonałym stanie. Najczęściej są to bowiem samochody eks-dyplomatów, którzy dostali już nowe auto służbowe lub kończą swoją kadencję i chcą się pozbyć samochodu, którego używali w Belgii. Często zdarza się, że oferują oni korzystne ceny, ponieważ sami, w trakcie zakupu, korzystali z upustów. Jeżeli więc poszukujemy samochodu z klasy Premium, wyprodukowanego przez Japończyków, Niemców lub Francuzów, to import auta z Belgii będzie doskonałym rozwiązaniem.

Włochy

Każdy, kto choć raz był we Włoszech wie, że na ulicach tego kraju ciężko znaleźć używane auto. Włosi bardzo szybko sprzedają kilkuletnie maszyny i wymieniają je na nowe. Trzeba jednak zaznaczyć, że nie są oni znani, jako naród dbający o samochody, przez co często, to co sprzedają, znajduje się w opłakanym stanie. Niemniej włoskie słońce ma swoje plusy, ponieważ jeżeli zdecydujesz się na import samochodu z Italii nie będziesz musiał martwić się o rdzę. Aha! Radzimy również żebyś zawczasu sprawdził liczniki-Włosi, podobnie jak Polacy, lubią przekręcać to i owo.

podróż autem

Infolinia

linia
auto lakiernia

Nasza infolinia pracuje 24h na dobę
7 dni w tygodniu