infolinia: 221 885 885 Facebook autoplatforma.pl-YT Instagram
Sprzedaż auta
2018-10-10

Jak sprzedać samochód?

Znacie to powiedzenie? To, które mówi, że właściciel samochodu cieszy się zawsze dwa razy – pierwszy raz w momencie zakupu, a drugi sprzedaży? Jeżeli okres pierwszych radości macie już dawno za sobą, to czas przeżyć je ponownie. Niestety, sprzedaż samochodu nie jest najprostszą czynnością świata. Zanim dojdzie do transakcji, należy odpowiedzieć sobie na kilka ważnych pytań. Podpowiadamy, jak korzystnie sprzedać auto.

Kiedy sprzedać samochód?

Jeżeli zdecydujemy się na sprzedaż auta w odpowiednim czasie, to możemy liczyć nie tylko na osiągnięcie większych korzyści materialnych, ale również większe zainteresowanie wśród potencjalnych kupców. Często da się słyszeć głosy, które mówią o tym, że najkorzystniejsza jest sprzedaż auta po pięciu latach od zakupu. Należy jednak pamiętać, że nie tylko długość korzystania i ogólny stan pojazdu ma wpływ na powodzenie transakcji. Ważna jest również pora roku. Najkorzystniejszym czasem jest początek jesieni.

W jaki sposób przygotować auto do sprzedaży?

Wygląd auta to szalenie istotna kwestia. Nie bez powodu mówi się, że najważniejsze jest pierwsze wrażenie, dlatego mając to na uwadze, warto zrobić generalne porządki, takie jak chociażby odkurzanie, polerowanie, pranie oraz czyszczenie opon i felg. Nie zaszkodzi również, jeżeli zadbamy o ładny zapach.

Jak ustalić cenę?

Ustalenie ceny auta, to priorytet. Nie możemy przecież na sprzedaży wyjść stratni, ani narzucić klientom zbyt wygórowanej ceny, bo wtedy na pewno będziemy problem ze znalezieniem jakichkolwiek potencjalnych kupców.

Gdzie sprzedać auto?

Auto możemy sprzedać korzystając z pomocy pośrednika lub zająć się tym samodzielnie. Jeżeli wybierzemy to pierwsze rozwiązanie, to powinniśmy pamiętać o dokładnym zapoznaniu się z umową i ustaleniu wszystkich szczegółów. Pamiętaj: Twój samochód, to Twoja własność, a co za tym idzie, transakcja powinna zostać przeprowadzona na warunkach które ustalisz.