infolinia: 221 885 885 Facebook autoplatforma.pl-YT Instagram
Ubezpieczenie turystyczne
2019-07-01

Kiedy należy wykupić ubezpieczenie turystyczne?

Ubezpieczenia turystyczne nie są obowiązkowe, dlatego teoretycznie nie musimy się ubezpieczać. Pamiętajmy jednak, że w przypadku ewentualnego wypadku lub choroby, sami będziemy musieli pokryć koszty leczenia, a te bywają niekiedy bardzo wysokie – szczególnie, jeśli urlop spędzamy za granicą. Ubezpieczenie oczywiście nie uchroni nas przed ewentualnymi nieprzyjemnymi przypadkami, które – niestety – mogą zdarzyć się nawet podczas wakacji, jednak zabezpieczy nas drogimi konsekwencjami nieprzyjemnych zdarzeń.

Zadbaj samodzielnie o swoje ubezpieczenie podczas zagranicznych wakacji

O ubezpieczeniu turystycznym zdecydowanie powinny pomyśleć osoby, które organizują swoją podróż samodzielnie. Nie należy lekceważyć możliwości wystąpienia nieprzewidzianych komplikacji podczas wypoczynku. A koszty leczenia mogą znacząco przekroczyć budżet przeznaczony na wycieczkę. Prywatna polisa ubezpieczeniowa jest szczególnie rekomendowana, gdy wybieramy się poza terytorium UE.

Osoby spędzające wakacje w krajach UE najczęściej ubiegają się o EKUZ, czyli Europejską Kartę Ubezpieczenia Zdrowotnego. To dobry krok, jednak musimy wziąć pod uwagę fakt, że nawet w krajach objętych usługami EKUS nie można liczyć na bezpłatne usługi medyczne w pełnym zakresie. W tym przypadku bezpłatnie mogą nam być udzielone wyłącznie tzw. świadczenia niezbędne, natomiast za wiele innych usług będziemy musieli zapłacić samodzielnie. W ramach EKUZ nie zostaną też pokryte koszty transportu medycznego czy pomoc medyczna w przypadku nieprzewidzianych zachorowań.

O ubezpieczenie turystyczne warto też zatroszczyć się samodzielnie w przypadkach, gdy jedziemy wraz z biurem turystycznym. Jeśli zauważymy, że standardowa polisa oferowana przez biuro pełna jest różnorodnych wyłączeń, a proponowane sumy ubezpieczenia są wyjątkowo niskie, lepiej poszukać bardziej wiarygodnego ubezpieczyciela na własną rękę.

Ubezpieczenia turystyczne Autoplatforma

Firma Autoplatforma oferuje kompleksowe ubezpieczenia turystyczne, które gwarantuje pokrycie kosztów leczenia do wysokiej kwoty, bez wyłączenia odpowiedzialności ubezpieczeniowej. Osoba ubezpieczona uzyskuje też pomoc w kwestii organizacji transportu powrotnego do kraju, w tym transportu medycznego. Oprócz tego można też liczyć na innego rodzaju wsparcie, w tym m.in.:

  • assistance – pomoc telefoniczna związana z pobytem zagranicznym (np. tłumaczeniowa), ochrona prawna, wsparcie w codziennych czynnościach
  • ubezpieczenie wypadkowe
  • ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej
  • ubezpieczenie bagażu
  • ubezpieczenie podróży lotniczej
  • ubezpieczenie dodatkowe na wypadek rezygnacji z podróży