infolinia: 221 885 885 Facebook autoplatforma.pl-YT Instagram
Wynajem aut
2018-06-01

Krótkoterminowy wynajem aut – zalety i wady

Wynajem aut – a zwłaszcza jego krótkoterminowa opcja – to doskonała propozycja dla osób, które nie posiadają własnego środka transportu. Wypożyczenie samochodu na tydzień lub dwa nie tylko nie niesie za sobą dużych kosztów, ale również zapewnia wygodę użytkowania sprawdzonego pojazdu o odpowiadających nam parametrach. Jakie są wady i zalety wynajmu aut? – Zapraszamy do lektury naszego bloga!

Zalety

Jak już wcześniej wspomniano, wypożyczenie auta na krótki okres, to doskonałe rozwiązanie dla osób, które z jakiegoś powodu – chwilowo – nie dysponują własnym pojazdem. Najczęściej na skorzystanie z tej usługi decydują się klienci, których prywatne auto uległo awarii, ale zdarzają się również tacy, którzy chcą przetestować dany model w warunkach codziennego użytku. Warto wiedzieć, że wynajem krótkoterminowy sprawdza się nie tylko w klasycznych sytuacjach, jak wypadki, czy potrzeby przejazdu z lotniska do hotelu. Obecnie – coraz częściej – korzystają z niego również osoby, które potrzebują samochodu do załatwienia swoich codziennych potrzeb.

Wady

O krótkoterminowym wynajmie aut mówimy wówczas, gdy okres wypożyczenia nie przekracza 21 lub 30 dni (okres ten uzależniony jest najczęściej od polityki danej wypożyczalni). Niestety, ponieważ usługa posiada ściśle doraźny charakter, klienci nie mogą zazwyczaj ubiegać się o atrakcyjne zniżki lub dodatkowe opcje wyposażenia. Decydując się na wypożyczenie samochodu na krótki okres będziemy więc musieli liczyć się ze standardowymi cenami. Kolejnym minusem tego rozwiązania jest konieczność uiszczania opłaty z tytułu „nielimitowanego dziennego dystansu kilometrów”. Ponieważ – najczęściej – na wynajem krótkoterminowy decydują się osoby, którym zależy na pokonywaniu dłuższych tras, to do kosztów, będą one musiały dołożyć od kilku do kilkunastu procent ceny bazowej.

podróż autem

Infolinia

linia
auto lakiernia

Nasza infolinia pracuje 24h na dobę
7 dni w tygodniu