infolinia: 221 885 885 Facebook autoplatforma.pl-YT Instagram
nowoczesna naprawa blacharska w warsztacie
2019-04-24

Nowoczesne technologie napraw blacharskich

Każdy z nas wolałby, żeby taka sytuacja nigdy się nie zdarzyła. Jednak możemy być najbardziej uważnymi i bezpiecznymi kierowcami, a stłuczka czy wgniecenia blachy nas mogą nie ominąć. Nie mamy niestety wpływu na sposób jazdy czy parkowania pozostałych uczestników ruchu drogowego.

Dobre wieści są jednak takie, że warsztaty samochodowe dysponują już w tej chwili takimi technologiami, że naprawy dokonywane są bardzo szybko i nie pozostawiają po sobie żadnych śladów ingerencji serwisowej.

Jak odbywa się naprawa blacharki samochodowej?

Pierwszym krokiem jest oczywiście wnikliwa analiza stanu karoserii. Za pomocą ram naprawczo-pomiarowych dokonywane są pomiary płyt podłogowych i poszczególnych elementów zawieszenia. Nawet przy niewielkiej stłuczce nie należy pomijać tego elementu, bo od prawidłowej geometrii pojazdu zależy bezpieczeństwo osób nim podróżujących.

Niewielkie wgniecenia przy nowoczesnym wyposażeniu warsztatu są wyciągane wprost z karoserii. W trakcie tego zabiegu parametry blach nie ulegają nawet najmniejszej zmianie. Nie trzeba też zdejmować przy nim poszczególnych części nadwozia.

Większe naprawy mogą wymagać użycia zaawansowanych technologicznie lutospawarek. Spawane w ten sposób mogą być: aluminium, stal, stal nierdzewna, a nawet stal o wysokiej wytrzymałości.

Następnie tak przygotowane nadwozie w razie konieczności jest poddawane zabiegom lakierniczym i w efekcie po wizycie w dobrze wyposażonym warsztacie otrzymujemy pojazd jak nowy.

Do wypadku czy kolizji może dojść również wtedy, kiedy jesteśmy daleko od domu. W swojej okolicy orientujemy się, które warsztaty świadczą rzetelnie i uczciwie swoje usługi. W obcym mieście nie mamy pojęcia, jak dokonać wyboru. Dobrym rozwiązaniem może być korzystanie z usług mechanika, który jest w sieci autoryzowanych warsztatów. Jeśli jesteśmy z niego zadowoleni, mamy gwarancję, że każdy warsztat z sieci dokona nam naprawy na tym samym poziomie.

podróż autem

Infolinia

linia
auto lakiernia

Nasza infolinia pracuje 24h na dobę
7 dni w tygodniu