infolinia: 221 885 885 Facebook autoplatforma.pl-YT Instagram
Ubezpieczenie assistance
2019-04-02

Ubezpieczenie assistance. Twoja pomoc na drodze

Assistance to dobrowolna forma ubezpieczenia, która zapewnia pomoc techniczną w przypadku awarii lub wypadku samochodu. Zakres udzielanego podczas zdarzenia wsparcia określony jest przez szczegółowe warunki zawieranej umowy i różni się w zależności od opłacanej składki. Ubezpieczenie assistance to nie tylko pomoc drogowa. W skład oferowanych przez ubezpieczyciela usług może wchodzić pomoc medyczna, informacyjna, prawna czy serwisowa.

W ramach ubezpieczenia assistance w przypadku nieprzewidzianego zdarzenia na drodze osoba ubezpieczona może liczyć na:

  • holowanie pojazdu do najbliższego warsztatu lub naprawa na miejscu awarii,
  • transport kierowcy,
  • wynajem pojazdu zastępczego,
  • w razie konieczności organizacja noclegu.

Zazwyczaj oferowany przez ubezpieczyciela pakiet tyczy się określonej odległości od miejsca zamieszkania. Dostępne są też oferty pomocy bez względu na limit kilometrów, także w innych krajach, gdzie poza standardową usługą możemy liczyć na wsparcie tłumacza oraz prawnika w sytuacjach spornych.

W jakich przypadkach można skorzystać z assistance

Zakres ubezpieczenia assistance jest o wiele szerszy, niż nam się wydaje, dlatego warto dokładnie czytać warunki umowy, by niepotrzebnie nie narażać się na dodatkowe koszty. Wyobraźmy sobie sytuację, w której w środku nocy zaczyna brakować nam paliwa, a w zasięgu wielu kilometrów nie pojawia się żadna stacja benzynowa. W końcu samochód staje, a kierowca zastanawia się jak wybrnąć z tak nieprzyjemnej sytuacji. W zasadzie nic prostszego. Z pakietem assistance można zadzwonić na dostępną całodobowo infolinię i po zapoznaniu się z sytuacją dyspozytor wysyła pracowników, którzy tankują i odpalają samochód. Rozładowany akumulator, przepalone żarówki, uszkodzona opona to wszystko w wymianie czego może pomóc nam ubezpieczyciel. Assistance warto łączyć z OC i AC, a w doborze optymalnego pakietu pomogą Państwu nasi pracownicy zajmujący się ubezpieczeniami komunikacyjnymi w Poznaniu, Zielonej Górze oraz na terenie całego kraju.