infolinia: 221 885 885 Facebook autoplatforma.pl-YT Instagram
Ubezpieczenie majątkowe
2018-11-19

Ubezpieczenie majątkowe – kiedy warto się na nie zdecydować?

Nawet stosunkowo niewielki majątek warto zabezpieczyć przed utratą lub zniszczeniem. Podpowiadamy, jakie są korzyści korzystania z ubezpieczenia majątkowego. Zapraszamy do uważnej lektury naszego artykułu.

Kto może skorzystać z ubezpieczenia majątkowego?

Ubezpieczyć możemy zarówno nieruchomość własną, w której znajdują się ruchomości domowe, jak również majątek, który znajduje się  w wynajmowanym przez nas mieszkaniu. Warto już na samym początku zaznaczyć, że w ubezpieczeniu majątkowym zawrzeć można wszystkie rodzaje ryzyka, które mogą zagrażać naszej posesji. Mowa tu chociażby o powodzi, pożarze, dewastacji lub kradzieży z włamaniem. Warto również zastanowić się nad dodatkowym ubezpieczeniem szklanych przedmiotów oraz okazów kolekcjonerskich. Ubezpieczeniem majątkowym możemy również objąć przydomowe baseny, oranżerie oraz inne elementy posesji. Należy jednak pamiętać, że aktualnie obowiązujące przepisy prawne nakazują dokonywania regularnych przeglądów stanu elewacji i dachu oraz rynien.

Dlaczego warto skorzystać z ubezpieczenia majątkowego?

Dom lub mieszkanie to nierzadko najdroższa rzecz, którą posiadamy. Mając to na uwadze warto zawczasu zadbać o ich odpowiednie zabezpieczenie. Decydując się na zakup ubezpieczenia majątkowego mamy gwarancję, że nieszczęśliwe zdarzenia losowe, takie jak chociażby pożary czy powodzie, nie pozbawią nas całego dorobku życia. Warto również pamiętać, że podczas poszukiwań najlepszej oferty ubezpieczenia nie należy skupiać się na wysokości składki. O wiele ważniejsza jest w tym przypadku dokładna lektura warunków ubezpieczenia oraz wszystkich jego paragrafów.

Dodatkowe elementy ubezpieczenia majątkowego

Towarzystwa Ubezpieczeniowe oferują również oferują również szereg dodatkowych usług, takich jak np. ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej czy ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków. Jeżeli nie jesteśmy w stanie stwierdzić, który wariant sprawdzi się najlepiej w naszym przypadku, to warto poprosić o pomoc doradcę lub agenta konkretnego Towarzystwa Ubezpieczeniowego.