infolinia: 221 885 885 Facebook autoplatforma.pl-YT Instagram
Ubezpieczenie majątkowe
2018-05-27

Ubezpieczenie majątkowe

O ile ubezpieczenie majątku jest w naszym kraju dobrowolne, o tyle Ty, powinieneś obowiązkowo rozważyć jego wykupienie. Jeżeli dom lub mieszkanie jest najdroższą posiadaną przez Ciebie własnością, to warto się ubezpieczyć. Pamiętaj, że polisa majątkowa jeszcze nigdy nikomu nie zaszkodziła, a ewentualne koszty, które możesz ponieść z tytułu pożaru lub zalania mieszkania, mogą być naprawdę  ogromne.

Podstawowe informacje

Pytań na które musisz sobie odpowiedzieć jest wiele. Jak wybrać odpowiednie ubezpieczenie majątkowe? Jakie konkretnie zdarzenia powinno ono obejmować? W jakich przypadkach ubezpieczyciel ma prawo nie wypłacić odszkodowania? Ponieważ – w przeciwieństwie do ubezpieczeń obowiązkowych – paleta możliwości jest naprawdę imponująca, musisz zwrócić uwagę na każdy – nawet najdrobniejszy – aspekt umowy.

Co możesz ubezpieczyć?

Powinieneś zdawać sobie sprawę, że majątkiem jest wszystko to, co posiada materialną wartość. Możesz inwestować zarówno w akcje i obligacje, jak i papiery wartościowe. Oczywiście, możesz zadbać o swoją przyszłość poprzez inwestowanie w nieruchomości. To właśnie w tym drugim przypadku ochronę daje Ci ubezpieczenie. Ze wszystkich dostępnych obecnie polis największą popularnością cieszy się ubezpieczenie mieszkania lub domu. Zagrożeń jest sporo, a najbardziej niebezpiecznym jest oczywiście pożar. W przypadku kiedy ogień wyrządzi duże szkody, ubezpieczyciel może zwrócić nawet 100% kosztów związanych z naprawą murów, glazury, tynków czy terakoty. Nie ma najmniejszego znaczenia z czyjej winy doszło do pożaru. Wyjątkiem jest jedynie sytuacja, w której ogień został podłożony celowo.

Autocasco

Może o tym nie wiesz, ale do ubezpieczeń majątkowych zalicza się również autocasco. Najczęściej na wykupienie tej polisy właściciele decydują się z powodu obawy kradzieży auta. Warto jednak zdawać sobie sprawę, że z AC wiąże się również wiele korzyści związanych zarówno ze zdarzeniami losowymi, drobnymi usterkami, jak i poważniejszymi awariami.

podróż autem

Infolinia

linia
auto lakiernia

Nasza infolinia pracuje 24h na dobę
7 dni w tygodniu