infolinia: 221 885 885 Facebook autoplatforma.pl-YT Instagram
Ubezpieczenia na życie
2018-05-22

Ubezpieczenie na życie – czy to się opłaca?

Nie ma chyba osoby, która nie chciałaby zapewnić sobie i swoim najbliższym bezpiecznej i spokojnej przyszłości. Trzeba jednak pamiętać, że nie jesteśmy w stanie chronić swojej rodziny przed każdym niebezpieczeństwem, nawet jeżeli bardzo byśmy tego chcieli. Mając to na uwadze, warto już zawczasu zastanowić się nad wykupieniem ubezpieczenia na życie.

Podstawowe informacje

Głównym celem ubezpieczenia na życie jest zapewnienie najbliższym godziwych warunków życia, zwłaszcza w sytuacji, gdyby nas zabrakło. Warto jednak pamiętać, aby przed wybraniem odpowiedniej polisy, zrobić rozeznanie, polegające na przejrzeniu i porównaniu poszczególnych ofert.

Ubezpieczenie na życie – dla kogo?

Ubezpieczenie na życie to doskonałe rozwiązanie dla osób, które posiadają własną rodzinę. Dzięki niemu możliwe jest zabezpieczenie najbliższych na wypadek śmierci. W przypadku zaistnienia takiej sytuacji członkom rodziny przekazywane są pieniądze, które z pewnością wystarczą na kilka miesięcy życia. Przekazywane środki są nieocenioną pomocą zwłaszcza w sytuacji, w której zmarły był jedynym żywicielem rodziny.

Jakie ubezpieczenie jest najlepsze?

Rynek ubezpieczeń na życie rozwija się wyjątkowo prężnie. Do wyboru klientów pozostają ubezpieczenia indywidualne lub grupowe. Ponadto polisa może mieć charakter ochronny i – poza tym – posiadać również fundusz inwestycyjny. Jak sama nazwa wskazuje, ubezpieczenia indywidualne zawierane są pomiędzy firmą, a osobą, która w momencie podpisania umowy, zobowiązuje się do opłacania składek. Z kolei z ubezpieczeń grupowych korzystać mogą pracownicy przedsiębiorstw oraz ich pracodawcy. Warto wiedzieć, że w ramach umowy może być ubezpieczonych minimum kilka osób. Ubezpieczenia ochronne służą zabezpieczeniu rodziny po śmierci najbliższej osoby, która była właścicielem polisy. Środki z konta wypłacane są wówczas w ściśle określonej kwocie.

Kiedy zdecydować się na ubezpieczenie na życie?

Nad zakupem ubezpieczenia na życie powinny zastanowić się przede wszystkim osoby, które posiadają własne rodziny. Jest to szalenie istotne, ponieważ w przypadku naszej nieoczekiwanej śmierci, nasi najbliżsi nie zostaną „na lodzie”.

podróż autem

Infolinia

linia
auto lakiernia

Nasza infolinia pracuje 24h na dobę
7 dni w tygodniu