infolinia: 221 885 885 Facebook autoplatforma.pl-YT Instagram
Ubezpieczenie na życie
2018-11-15

Warto czy nie warto ? – Czyli, jak to jest z ubezpieczeniem na życie?

Ubezpieczenie na życie daje poczucie bezpieczeństwa nie tylko osobie ubezpieczonej, ale również jej rodzinie. Zdarza się, że w przypadku śmierci lub jakichkolwiek innych zdarzeń losowych pieniądze z ubezpieczenia są najważniejszym wsparciem finansowym dla naszych bliskich. Podpowiadamy, dlaczego warto wykupić ubezpieczenie.

Słowem wstępu

Zanim zdecydujemy się na zakup ubezpieczenia na życie, powinniśmy odpowiedzieć sobie na pytanie, czego od niego oczekujemy i jakie są nasze wymagania. To właśnie na podstawie odpowiedzi ubezpieczyciel będzie w stanie wybrać dla nas idealną polisę. Jeżeli obawiamy się nagłej śmierci lub choroby, to wystarczy tradycyjna, ochronna polisa, która gwarantuje pełną ochronę przez ściśle określony czas. Jeżeli jednak zależy nam na zapewnieniu ochrony naszym najbliższym w przypadku ewentualnej śmierci, to powinniśmy pomyśleć nad inwestycją w kapitałowe ubezpieczenie na życie.

Czy warto decydować się na ubezpieczenie na życie?

Należy pamiętać, że ubezpieczenia na życie nie są obowiązkowe. Dlaczego? A no dlatego, że dotyczą one naszego własnego życia i – co za tym idzie – są indywidualną sprawą każdego człowieka. Jeżeli więc jesteśmy pewni, że nasi bliscy poradzą sobie finansowo w przypadku naszej śmierci, to ubezpieczenie w ogóle nie jest nam potrzebne. Jeżeli jednak nie mamy takiej pewności, to warto pamiętać, że płacąc niewielką miesięczną składkę, możemy  zagwarantować naszej rodzinie godne życie przez pewien czas.

Uwaga!

Zanim jednak zdecydujemy się na podpisanie umowy, powinniśmy zapoznać się szczegółowo z listą okoliczności, w których ubezpieczyciel nie wypłaci nam należności. Do  takich wyjątków zaliczyć należy chociażby sytuację, w której osoba ubezpieczona umrze, lub dozna kalectwa pod wpływem alkoholu lub środków odurzających. Listę wszystkich odstępstw znajdziemy w umowie, dlatego warto dokładnie zapoznać się z jej treścią, nawet tą, która zapisana została drobnym drukiem.