infolinia: 221 885 885 Facebook autoplatforma.pl-YT Instagram
Obowiązkowe ubezpieczenie OC
2019-09-04

Wypożyczenie auta a ubezpieczenie

Kierowca, który zdecyduje się na wypożyczenie samochodu w zewnętrznej firmie nie musi obawiać się, że w przypadku nieszczęśliwego zdarzenia drogowego będzie pokrywał należność z własnej kieszeni. Oczywiście wiele zależy od tego, jakie zabezpieczenie swoim klientom oferuje dana wypożyczalnia, o co zawsze należy dopytać i dokładnie przeczytać regulamin transakcji.

Obowiązkowe ubezpieczenie OC

Każda działająca na polskim rynku wypożyczalnia ma obowiązek wykupienia OC dla wszystkich oferowanych przez siebie pojazdów. Ubezpieczenie to chroni kierowcę przed odpowiedzialnością cywilną za szkody wyrządzone innym użytkownikom ruchu drogowego. Takie polisy są droższe aniżeli te oferowane indywidualnym klientom, co wynika z częstszej zmiany kierowców oraz większego ryzyka wypadków przy jeździe w nieznanej okolicy, szczególnie za granicą.

Ubezpieczenie CDW

Kolejnym ubezpieczeniem, którym dysponuje zdecydowana większość wypożyczalni samochodów, są polisy CDW (ang. Collision Damage Waiver). Dzięki nim, w przypadku kolizji która doprowadziła do uszkodzenia pojazdu, wypożyczalnia może otrzymać odszkodowanie za powstałe zniszczenia. Dostępne jest również ubezpieczenie rozszerzone określane mianem SCDW (ang. Super Collision Damage Waiver), które wyłącza klienta z jakiejkolwiek odpowiedzialności finansowej za skutki zdarzenia drogowego.

Ubezpieczenie TW

Od odpowiedzialności przed kradzieżą oraz utratą pojazdu chroni wypożyczające osoby ubezpieczenie TW (ang. Theft Waiver). Klient musi jednak dostarczyć kluczyki skradzionego samochodu, a także zawsze pamiętać o uruchamianiu montowanych w aucie urządzeń mających zabezpieczyć przed takimi zdarzeniami.

Ubezpieczenie PAI

Ubezpieczenie PAI (ang. Personal Accident Insurance) zapewnia odszkodowanie, jeśli w trakcie wypadku kierowca lub pasażerowie odniosą obrażenia.

Nasza wypożyczalnia samochodów proponuje także ubezpieczenie OC w ruchu zagranicznym. Jest ono wydawane po zgłoszeniu przez klienta faktu wyjazdy za granicę na co najmniej dobę przed rozpoczęciem wynajmu.